Ziņas » Daugavpilī atklāj Valdas Mežbārdes gleznu izstādi

Daugavpilī atklāj Valdas Mežbārdes gleznu izstādi
7.jūnijā plkst.17.00 Daugavpilī viesnīcā “Park Hotel Latgola” atklās mākslinieces Valdas Mežbārdes gleznu izstādi. “Tie būs dziļi personiski darbi, dažādi nosacīti pašportreti, visas manas dzīves sajūtas - gan priecīgais, gan traģiskais un viss, tas stāsts, kas saistīts ar katra cilvēka dzīvi - gan baltais, gan melnais”, stāsta māksliniece V.Mežbārde, “īstenībā, tā būs izstāde par mums visiem.”
Izstādē būs apskatāma mākslinieces 80.-90. gadu posma darbu retrospektīva, no Daugavpils Mākslas un novadpētniecības muzeja un mākslinieces privātās kolekcijas. V.Mežbārde atklāj, ka šo izstādi var saukt arī par jubilejas izstādi, jo šogad viņai esot - “tāds skaists cipars”.
“Simboliski, ka šī izstāde notiek viesnīcā, jo tik ilgi - cik uzcelta viesnīca, tik ilgi esmu daugavpiliete.”
V. Mežbārde, dzimusi rīdziniece, beigusi J. Rozentāla mākslas vidusskolu un Valsts Mākslas akadēmiju, ilgus gadus bijusi Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja, mākslas nodaļas vadītāja. Izstādēs piedalās kopš 1969.gada, regulāri notiek personālizstādes Daugavpilī un citur Latvijā, bijušas izstādes gan Lietuvā, Polijā, Norvēģijā u.c.
Savukārt, gada nogalē, 2.decembrī Daugavpils salonā “Māra”, paredzēts atklāt izstādi, kur būs apskatāmi mākslinieces jaunākie darbi. “Lai redz, kāda es tagad esmu, ” klusi saka V.Mežbārde, “ katru gadu jau kautkas mainās, viss, kas mūs skar, nāk ārā, viss iet caur bildēm”.

Informāciju sagatavoja:
Viesturs Rencis,
kompānijas 13.STĀVS projektu vadītājs
5421243
Papildus informācija:
Valda Mežbārde
6077768

Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha